Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1804 přání
za 10 841 575
Jan

Jan

Věk: 16 let

Přeji si pomůcky a učebníce do školy pro kuchaře

Přání stojí: 10 000 Kč

Životní příběh

Do dětskeho domova jsem se dostal kvůli nesrovnalostem se svojí matkou. Jak jsem dospíval, bylo to doma čím dál horší, byl jsem ze své matky psychicky vyčerpaný a moje tělo to už nezvládalo a byl jsem 3x hospitalizovaný v nemocnici. V nemocnici jsem psychicky zkolaboval. Druhý den přijela socialní pracovnice a povídala si se mnou o situaci, co se stalo a jaké to bylo doma. Všechno jsem jí řekl, řekl jsem jí, že nepůjdu domů zpátky. Řekla mi, že je možnost abych nemusel domů, tak bych mohl jet pryč do krizového domova. Druhý den v nemocnici jsem byl nervózni, protože jsem nevědel co budel dál. Před dvanáctou hodinou jsem se dozvěděl, že návrh abych odjel byl schválen. Vyzvedli jsme papíry a léky co jsem dostal předepsané a jeli jsme do dětského krizoveho centra. Tam jsem strávil celé letní prázdniny. Pak jsme měli sezení a rozhodovalo se, kde budu dál. Rozhodlo se, že pojedu do dětského domova. Poslední týden prázdnin sem přijel do dětského domova, kde jsem i nadále. Líbí se mi tu přístup tet a stryců k nám a ostatním. Rád v dětskem domově pomáham tetám a strycům a ostatním a rád si s dětma zahraji fotbal.

Obor školy

Kuchař

Zájmy a koníčky

Airesoft, běhaní, florbal, fodbal, čtení, vaření, pečení, malování.

Plány do budoucna

Dodělat střední školu kuchařskou s nástavbou. Najít si práci a najít si bydleni a pak mít možná rodinu.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Pomůže mi to ve vaření a studiu a pak dokončení na střední škole. Nemohl bych vařit a učit se novým věcem a novým způsobům vaření.

Poděkování dárcům

Chtěl bych poděkovat všem dárcům, kteří mě podpoří v mém snu se stát kuchařem. Díky tomu budu mít práci kuchaře.

< zpět na všechna přání

Podpořit

Ke splnění mého přání chybí:7 000 Kč

0% 100%

Novinky Spolu dětem

Dárkové certifikáty pod stromeček

Darujte svým blízkým na Vánoce dárek, který udělá radost 2x! Jednou na Štědrý den pod stromečkem, podruhé dítěti v dětském domově.   Máme pro Vás 3 varianty certifikátu, díky kterému můžete libovolnou částkou podpořit dítě v dětském domově…

Všechny novinky >