Dejme šanci dětem

Podpořte vzdělání a talent dětí z dětských domovů!
Splnili jsme již 1849 přání
za 11 013 357
Jan

Jan

Věk: 16 let

Přeji si elektrotechnickou výbavu (pájku, nářadí, zkoušečka atd.

Přání stojí: 4 500 Kč

Životní příběh

Do domova jsem se dostal z důvodu, že jsem si nerozuměl s rodiči, zejména s nevlastní matkou (na svoji vlastní matku si nepamatuji). Otec s nevlastní matkou mají tři děti, se kterými jsem si při pobytu doma nemohl hrát. Rodiče se ke mě chovali velice zle a hodně mě trestali. Ve škole jsem byl také šikanován, jsem totiž malého vzrůstu. Když "kamarádi" zjistili jakou mám doma těžkou situaci přestali se šikanou a doporučili mi dětský domov. Třídní učitel a školní psycholožka se dověděli o mém trestání a šikaně, já jsem si nestěžoval, a odvezli mě hned do Dětského domova, kde jsem již třetím rokem. Je to tu pěkné a líbí se mi tu.

Obor školy

Základní škola

Zájmy a koníčky

Velice mě baví elektrotechnický kroužek, který navštěvuji třetím rokem. Také mě baví stavebnice lega, kde rád vymýšlím různé modely např. aut, domů, letadla a jiných. Ve volném čase se rád zabývám počítačovými hrami. Jsem docela dobrý ve skládání Rubikovy kostky.

Plány do budoucna

Chtěl bych se vyučit autoelektrikářem a pokud bych na to měl, udělat i maturitu. Chtěl bych pracovat v tom co mě baví a budu umět, opravovat auta nebo něco stavit, vytvářet v oboru. Chtěl bych i někde samostatně bydlet aspoň pro začátek. Mít kamarády se kterými bych si rozuměl.

V čem mi přání pomůže do budoucna

Chtěl bych pracovat samostatně a věnovat se oboru ve které se vyučím, mít něco svého (to jsem nikdy neměl v minulosti), s čím bych mohl pracovat a co by bylo opravdu jen mé.

Poděkování dárcům

Již nyní chci poděkovat všem, kteří mi vyjdou vstříc, podpoří mě v mém snažení a úsilí.

< zpět na všechna přání

Matěj (13 let) - vybavení na fotbal

Ke splnění zbývá: 1 400 Kč

David (16 let) - žebřiny (ribstole)

Ke splnění zbývá: 2 150 Kč

Tomáš (19 let) - fotbalové pomůcky

Ke splnění zbývá: 5 600 Kč

Matěj (13 let) - vybavení na fotbal

Na splnění čeká od: 21.11.2020

Mariana (17 let) - školní pomůcky obor cukrářka

Na splnění čeká od: 30.12.2020

Jan (19 let) - pomůcky k dalšímu studiu

Na splnění čeká od: 30.12.2020